Ako si vybrať vhodné barové stoličky?

Popularita barových stoličiek je už dlho na vysokej úrovni. Nekupujú sa len do barov a reštaurácií. Mnohí majitelia domácností si v kuchyni urobili vlastný barový pult, kde sa takýto nábytok pýta. Poradíme vám, aké barové stoličky sú najvhodnejšie.

Biela barova stolicka

Výber barových stoličiek do domácnosti

Najčastejšie dôvody, prečo potrebujeme do domácnosti okrem klasických kuchynských stoličiek aj barové je, že máme malú kuchyňu, kde barový pult slúži namiesto kuchynského stola. Prípadne je bar vybudovaný ako priestor oddeľujúci kuchyňu od obývačky.

Pri výbere barových stoličiek si dajte záležať na tom, aby boli pohodlné a stabilné. Sú vysoké a úzke, preto je stabilnosť hlavným bezpečnostným faktorom. Obzvlášť, keď máte deti. Najobvyklejšia výška sedadla je 80 cm, šírka by mala byť aspoň 35 cm. Istú bezpečnosť majú zaručiť nízke operadlá, tie sa však nenachádzajú na všetkých barových stoličkách, pri kúpe sa rozhodnite, či operadlá potrebujete a chcete. Samozrejmosťou sú podpery na nohy, aby vám voľne neviseli vo vzduchu. Bývajú vo výške asi 30 cm od podlahy. Taktiež však nebývajú na všetkých modeloch, preto sa zvyknú nahrádzať horizontálnou tyčou na spodnej časti barového pultu. Počet stoličiek, ktoré potrebujte k svojmu baru kúpiť zistíte tak, že si zmeriate jeho šírku a vedzte, že pre pohodlné sedenie musí byť medzi barovými stoličkami rozostup aspoň 55 cm.

Materiál stoličiek zlaďte s interiérom

Či sú to drevené, oceľové alebo plastové, vždy je potrebné prispôsobiť sa celkovému vzhľadu miestnosti a využitým materiálom v nej. Čo sa týka sedáku, najpohodlnejšie je čalúnené sedenie. Z dizajnového hľadiska je podstatná aj nôžka. Najčastejšie býva jedna masívna v strede stoličky alebo štyri užšie, ktoré zabezpečujú väčšiu stabilitu i nosnosť. V ponuke našich dovozcov však nájdete aj nezvyčajnejšie modely. Napríklad katalognabytku.sk má vo svojom portfóliu aj extravagantnejšie kúsky na troch nôžkach alebo barové stoličky s využitím špecifických materiálov. Vašou osobnou voľbou je aj to, či bude mať stolička na bare opierku na ruky, alebo nie. Stoličky do kuchyne sú tak dizajnovým prvkom, ktoré dotvára charakter miestnosti.