Škandinávsky dizajnový nábytok

V súčasnosti sa začína medzi nábytkom čoraz viac preferovať škandinávsky dizajnový nábytok, keďže ide o kúsky, ktoré dodajú domovu jedinečný pocit tepla. Počas histórie získal škandinávsky dizajn jedno z najlepších hodnotení, a to ako od odborníkov v dekoračnom sektore, tak aj od samotných používateľov, pretože vynikajúcim spôsobom spája funkčnosť, užitočnosť a krásu.

Kuchyňa v škandinávskom štýle

Škandinávsky nábytok je sám o sebe dosť minimalistický, preto nejde o preťaženie miestnosti množstvom kúskov, ale o výber tých správnych.

Vlastnosti škandinávskeho nábytku

  • Čisté línie: Jednou z najvýznamnejších čŕt tohto štýlu zdobenia je jednoduchosť. Čistý lemovaný nábytok s minimálnymi ozdobami. Sofistikované kúsky, ale bez akéhokoľvek prebytku.
  • Jednoduchosť: Nábytok v škandinávskom štýle je navrhnutý s veľmi jednoduchým prístupom, takže kusy odrážajú zmes pokoja a harmónie.
  • Farba: V priamej súvislosti s dvoma predchádzajúcimi bodmi zohráva pri tomto type nábytku kľúčovú úlohu farba. Jednotlivké kusy obsahujú biele, chladné šedé, nebesky modré a krémové farebné palety. Niektorý nábytok vsadza aj na spojenie viacerých týchto tónov.
  • Príroda: Príroda je epicentrom škandinávskeho dizajnu. Všetky kúsky sú ňou inšpirované ako tvarom, tak aj použitým materiálom. Vo väčšine prípadov drevo pochádza zo škandinávskych lesov.
  • Svetlosť: V krajinách severnej Európy je v zimných mesiacoch sotva pár hodín svetla denne, preto je nevyhnutné, aby ho nábytok umocnil, aby v domácnosti vytvoril pocit tepla a pohodlia.
Škandinávsky nábytok do obývačky

Textílie v škandinávskom dizajne

Po výbere nábytku v škandinávskom štýle je zvyšok dekorácií kľúčom k dosiahnutiu požadovaného efektu v domácnosti. Keďže tento štýl pochádza z krajín s chladným podnebím, tak sú textílie pri dekoráciách absolútne nevyhnutné. Prikrývky, koberčeky a iné kúsky poskytujú komfort priestoru. Pri výbere textílií vždy stavte na látky pochádzajúce z chladného podnebia ako je vlna.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)