Výškovo nastaviteľné kancelárske stoly

V dnešnej dobe, keď väčšinu času pracovnej doby presedíme v kanceláriách sa čoraz viac začína hovoriť o práci v stoji. Možností ako si prispôsobiť pracovnú plochu je v dnešnej dobe už mnoho. Pokiaľ pri kancelárskom stole trávite denne niekoľko hodín, tak potrebujete pre zachovanie zdravej chrbtice a krku častejšie meniť polohu a spolu s ňou aj vašu pracovnú polohu. Prispôsobovať pritom môžete buď stoličku, alebo priamo celý stôl. Práve pomocou výškovo nastaviteľného stola môžete pri počítatači pracovať v sede, ale aj oveľa zdravšie v stoji.

Moderny polohovaci stol

Ako si vybrať polohovací pracovný stôl?

Pri výbere stola by ste mali myslieť hlavne na to, že sedavá práca pri stole obnáša radu zdravotných rizík: priberanie na váhe, bolesti chrbta, hemoroidy, slabnúci zrak atď. Jedným z najúčinnejších prostriedkov prevencie týchto problémov je kancelária, ktorá umožňuje prácu v sede aj v stoji.

Máme teda na výber z niekoľkých možností:

  1. dva samostatné stoly – pre sedenie a státie (zaberajú priestor)
  2. jeden pracovný stôl s polohovateľnou výškou (drahšie ale najkvalitnejšie riešenie)
  3. pracovný stôl pre státie + vyvýšená stolička (finančný kompromis)
  4. polohovateľná nadstavba na bežný stôl (trochu neohrabané)

Polohovací stôl od IKEA

Nábytkárska firma Ikea ma v svojej ponuke množstvo nábytku a nechýbajú tam ani lacné polohovacie stoly ako Bekant alebo Galant, pri ktorých sa dá pracovať aj v stoji. Na výber je samozrejme viacero verzíí podľa veľkosti aj podľa spôsobu ovládania – pomocou teleskopických nôh alebo motorom. Samotnú funkčnosť polohovateľného stolu Bekant si môžete pozrieť vo videu nižšie. V ponuke je dokonca aj rohová varianta výškovo nastaviteľného stola.

4.7/5 - (6 votes)
4.7/5 - (6 votes)