Nábytok do malej pracovne v byte či dome

Pracujete alebo plánujete pracovať často z domu? Ak áno, tak vás už určite napadlo ako by ste si mali zariadiť svoj vlastný pracovný kútik tak, aby ste v ňom boli 100% produktívny, aby ste dosahovali maximálne výsledky v najkratšom možnom čase. Ak vám však v byte či dome ostala na vytvorenie pracovne len malá miestnosť alebo dokonca len jej časť, tak nezúfajte. Všetko bude v poriadku, keď jej vybavenie vyberiete s ohľadom na účel použitia.

Domáca pracovňa

Pracovňa zaisťuje efektivitu práce

Ak žijete v dome, tak si možno myslíte, že pracovať na počítači sa dá kdekoľvek. Ale to platí len dočasne. Pre dlhodobú prácu vykonávanú z domu je vhodnejšie nájsť si svoj stály kútik, ktorý vám bude po všetkých stránkach vyhovovať, v ktorom sa budete cítiť dobre a ktorý vám uľahčí sústredenie. Akonáhle vás totiž nebude nič rozptyľovať, budete prekvapení ako vám pôjde všetko pekne od ruky.

Zamerajte sa na praktickosť a poriadok

V malom priestore budete musieť dbať hlavne na to, aby sa do vymedzeného priestoru všetko potrebné dobre vošlo, aby ničomu nič neprekážalo a aby ste boli v pohodlí. Vezmite ale do úvahy aj estetickú stránku veci. Aj keď vás vaša práca baví akokoľvek, tak môže stať pravidlom, že sa od nej necháte radi vyrušiť – domácim miláčikom, návštevou, telefónom, poštárkou, seriálom či niečim iným. S týmto nešvárom môžete bojovať aj tak, že si svoju malú pracovňu zariadite útulne a pekne – presne podľa vášho vkusu. Tak, aby ste sa do nej každé ráno tešili. Je až neuveriteľné, ako veľkú úlohu hrá estetika a harmónia v malej pracovni. Preto si vybavte pracovňu tak, aby sa vám v nej páčilo a udržujte v nej poriadok. Čím menej vecí sa okolo vás bude povaľovať, tým lepšie sa budete môcť sústrediť na podstatné záležitosti.

Pracovňa v spálni

Dbajte na ergonómiu nábytku a úložné priestory

Nábytok patrí do každej pracovne bez ohľadu na jej rozmery. Dbajte na dobrý pracovný stôl a stoličku, v ktorej sa bude dobre sedieť a ktorá bude vyhovovať nárokom na zdravé sedenie – bude ergonomicky tvarovaná, dovolí relaxačné sklápanie opierok a splní aj ďalšie požiadavky. Vybrať vhodnú stoličku do pracovne je niekedy zložitá a zdĺhavá úloha, ale oplatí sa ju nepodceniť. Okrem stola a stoličky však nesmú v žiadnej pracovni chýbať úložné priestory, ktoré nezaberú viac miesta, než by bolo potrebné, ale zároveň ukryjú všetko, čo nechcete mať na očiach a čo by nás rozptyľovalo. Určite si poobzerajte rôzne pracovne iných ľudí, ktorí pracujú z domu cez google obrázky alebo cez instagram.

3/5 - (2 votes)
3/5 - (2 votes)