Moderný nábytok z paliet

Aj z obyčajných vecí môžete vďaka fantázii a šikovným rukám vykúzliť prekrásne a užitočné výrobky, ktoré vám budú prinášať radosť. Napríklad taký nábytok z paliet vám ukáže ako môžete tvoriť veľké veci, aj keď nie ste zdatný kutil. Postačí vám k tomu iba niekoľko paliet, náradie, skrutky a dobré nápady.

Sedačka z paliet

Každý výrobok z paliet začína na dobrom nápade. Rozhliadnite sa po svojom okolí a popremýšľajte čo by mohlo vašu domácnosť skrášliť alebo aké vybavenie vám v byte chýba. Z paliet totiž môžete vyrábať skrinky, stolíky, vešiaky aj postele. Fantázii sa medze nekladú a palety si už vydobyli svoje miesto aj v podnikoch a firmách. Vhodnou úpravou použitých aj nových paliet môžete preto ľahko dosiahnuť nečakané výsledky.

Úprava paliet

Rozsah úprav závisí na stave samotnej palety. Pokiaľ sa jedná o nové palety, tak ich môžete kľudne rovno používať – stačí ich iba natrieť lakom. Poničené alebo používané palety musíte najskôr dať do poriadku. Môžete ich hrany aj plochy vyhladiť prípadne palety skrátiť na menšie rozmery ak je poškodenie rozsiahlejšie. Aj menšie kusy paliet sa dajú použiť na výrobu nábytku. Drevo palety môžete zosilniť použitím náterových lakov a to zvlášť v prípade, keď chcete z paliet vytvárať záhradný a exteriérový nábytok.

Farebný alebo prírodný vzhľad paliet

Voľba farieb je úplne závislá na vašom vkuse. Nie je však od veci zostať mierne pri zemi a zvlášť v domácnosti prispôsobiť vzhľad nábytku z paliet celkovému štýlu vášho bývania. Zbytočne pestrofarebný nábytok by mohol pôsobiť rušivo a navyše dosť lacno a to nie je pravý účel vášho nábytku. Po natretí a ošetrení náterovými a ochrannými lakmi môžete pristúpiť k samotnej výrobe nábytku. Ak ste sa rozhodli napríklad pre konferenčný stolík, tak väčšinou stačí pridať k palete drevené nohy alebo kolieska a zázrak je hotový. Pri budovaní zložitejších kusov jednoducho spojíte jednotlivé palety k sebe do požadovaného tvaru.