Lacný nábytok z paliet

Drevené palety sa používajú po desaťročia ako platformy v skladoch či pre prevoz tovaru či iných predmetov. V poslednej dobe sa však stali obľúbeným materiálom pre tvorbu vlastného dizajnového nábytku. Je to hlavne preto, že lacný nábytok z paliet si viete veľmi jednoducho vyrobiť sami.

Lacný nábytok z paliet

Nábytok z paliet pre každého

Nábytok z paliet si doma vedia postaviť začiatočníci aj zruční kutilovia. Palety môžete rozložiť na jednotlivé dosky, ktoré môžete použiť takmer ľubovoľne – záleží len na vašej fantázii. Dosky môžu byť nové, staré s patinou alebo niekde medzi tým – záleží len na tom, na čo narazíte. Najlepšie na skladaní nábytku z paliet je cena paliet. Niekedy ich totiž môžete získať aj zadarmo. Nové europalety môžete kúpiť za 5 až 15 eur a to sa skladať nábytok z paliet už naozaj oplatí. Nejaké staršie nájdete na bazoši aj za 3€/kus.

Inšpirujte sa k tvorbe vlastného nábytku z paliet. Stačí vám len chuť do práce a nejaké to základne náradie.

Kuchynské stoly a stolíky z paliet

Vytvorte si originálny stôl z paliet. Môžete vytvoriť moderný stôl, ale aj jednoduchý stôl z paliet do kuchyne. Výsledné dielo ošetrite olejom, voskom alebo leštidlom. Stôl potom bude odolnejší voči času aj opotrebeniu.

Konferenčný stolík z paliet

V moderných domácnostiach sú dnes veľmi obľúbené konferenčné stolíky z paliet.

Posteľ z paliet

Originálne postele z paliet sú veľmi pohodlné, ale samozrejme záleží hlavne na kvalite matraca. Medzi ľuďmi sú veľmi obľúbené, pretože posteľ si môžete vytvoriť už za pár eur.

Botník z paliet

Z vyradených paliet si môžete pomerne jednoducho urobiť botník na topánky a ušetriť tak dosť peňazí.