Izba pre najmenšie deti

V prvých rokoch života vnímajú deti svet mimoriadne intenzívne – sú veľmi zvedavé, všetko ich zaujíma – učia sa tak každý deň nové veci. Zároveň sú však aj mimoriadne zraniteľné, a to nielen citovo, ale aj fyzicky. Zariadiť izbu pre najmenšie deti teda nie je jednoduché, ale v dnešnej dobe sa to vďaka internetu a ponuke veľkých nábytkových centier dá pomerne dobre zvládnuť.

Moderná detská izba

Bezpečnosť je najdôležitejšia

Bezpečnosť sa pri zariaďovaní detských izieb dostáva na prvé miesto. Aby sa mohlo dieťa vo svojej izbe voľne pohybovať, hrať sa a primerane vyvádzať, tak musí byť riziko úrazu maximálne eliminované. Nábytok, ktorý je určený do izieb pre najmenších sa vyrába bez ostrých hrán a býva vybavený rôznymi bezpečnostnými poistkami. Dôraz sa kladie aj na materiál a jeho povrchovú úpravu – všetko musí byť ekologické, bez akýchkoľvek stôp toxických či iných škodlivých látok. Na pokrytie podlahy sa najlepšie hodí mäkký koberec.

Izba zameraná na podnety

Okrem nábytku v izbe sú veľmi dôležité aj rôzne veci, ktoré vyvolávajú vo vašom dieťati rôzne podnety a inšpiráciu. V modernej detskej izbe sa na stenách miesto fádnej výmaľby objavujú rozprávkové a zvieracie postavičky a podobné motívy sa používajú aj na textíliách (napr. závesoch, posteľných obliečkach, a podobne). Koberec slúži – vďaka svojej potlači – zároveň ako autodráha, železničná trať či lesná cesta plná dobrodružstiev. Multifunkčný je aj nábytok, ktorého tvary sú často veľmi tvorivé. Napríklad z vyvýšenej postele v tvare autíčka sa dá zviesť aj na šmykľavke a pod posteľou sa zase ukrýva rozprávkový domček. Čarovný svet môžu doplniť vhodne rozvešané a naskladané obrázky, plyšové hračky, okenné ozdoby a podobne.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)