Doplnky a dekorácie do detskej izby

Ak chcete vášmu dieťaťu pomerne lacno skrášliť detskú izbu, tak určite siahnite po rôznych dekoratívnych samolepkách, ale iných jednoduchých dekoráciach. Pri výbere dekorácií nezabúdajte na vek dieťaťa. Každé dieťa je individualita, a práve na to by ste mali brať ohľad pri rozhodovaní. Iné veci sa hodia do izby malým dojčatám či batoľatám a iné predškolákom. Každá samolepka je iná, a tak si všímajte detaily. Motívy zvieratiek nemusí byť vždy len kreslené, ale môžu mať aj autentickú podobu.

Detské vankúšiky

Dekorácie pre bábätká

Kojenec iste uvíta malú postieľku s nebesiami, pokojne môže byť na kolieskach pre jednoduchšiu manipuláciu. Postieľka sama o sebe môže mať kreslený motív na čele postele. Dnes môžete kúpiť aj postieľky, ktorých súčasťou je prebaľovací pult. Takisto aj rastúce postieľky majú celkom veľkú popularitu. Čo sa týka dekorácií, tak niekedy menej, znamená viac. U dojčaťa, ktoré trávi väčšinu dní v posteli, je potrebné premeniť najmä spací kútik. Malý kolotoč nad postieľkou a pár dekoratívnych samolepiek je pre nich pútavou záležitosťou. Batoľa už objavuje svet, začína chodiť, vnímať svet a farby, a práve preto sa hodia dekorácie, ktoré bude skúmať. Veľmi obľúbeným doplnkom sú však aj rôzne obliečky s motívom rozprávok.

Dekorácie pre predškolákov a školákov

Deťom sa v tomto období musíte nastaviť určitý poriadok. Môžete ich nechať, aby sa hrali, ale zároveň sa im musíte dostatočne venovať. Ako pekný doplnok detskej izby sa určite dajú zvoliť rôzne fototapety animovaných postavičiek z moderných rozprávok. Stačí len zapojiť fantáziu.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)