Bodovo uchytené sklo. Všetko čo o ňom potrebujete vedieť

Bodovo uchytené sklo je už niekoľko rokov často používaným riešením. Pomocou tejto metódy môžete uchytiť prakticky akýkoľvek možný tvar a štruktúra vyzerá ľahko. Na bodové upevnenie skla sa používajú drevené konštrukcie, hliníkové alebo oceľové profily.

Zasklené schody

Tvorba a realizácia uchytenia skla

Pri vývoji dizajnu uchytenia je veľmi dôležitým prvkom spôsob upevnenia a typ nosiča. Do úvahy treba brať aj veľkosť sklenených tabúľ a vonkajšie zaťaženie ako sneh, vietor alebo horizontálny tlak pri upevňovaní skla vonku.

Bezpečnosť je dôležitá, preto je potrebné predvídať možné bodové poškodenie uchytenia skla. Buďte pripravení na možné rozbitie skla. Dôležitým faktorom je tesnosť bodovo montovaného skla. Mali by sa použiť vhodné tesniace spojivá pre typ a aplikáciu skleneného príslušenstva. Potrebné doplnky a prvky nájdete na https://sklo.sk/

Konštrukcia bodovo uchyteného skla

Sklenené tabule sú vyrábané s najväčšou starostlivosťou a z veľmi kvalitných materiálov. Tomu sa prispôsobujú vlastnosti materiálov. Je známe, že vonkajšia stena skla by mala mať väčšiu pevnosť ako napríklad sprchový kút. Materiály sa vyberajú podľa ich použitia. Bodovo uchytené sklá sa používajú vo väčšine stavieb vďaka svojej odolnosti a možnosti využitia po mnoho rokov. 

Odolnosť voči vonkajším vplyvom a dizajn

V prípade bodového uchytenia pomocou nerezových prvkov sa dá povedať, že je veľmi odolné. Tieto konštrukcie môžu byť vystavené rôznym poveternostným vplyvom a nič sa im nestane. Bodové sklo bude ideálne pre vonkajšie priestory. Sklo je odolné voči poškriabaniu, vďaka čomu vyzerá dobre po dlhú dobu. Za zmienku stojí, že použité skutky sú odolné voči korózii, takže pri použití skleneného bodového svietidla, napríklad v kúpeľni, sa nemusíte obávať vlhkosti, neustáleho kontaktu s vodou a vysokých teplôt.

Na trhu sú dostupné rôzne bodové uchytenia skla, vďaka čomu je toto riešenie ideálne pre akýkoľvek interiér. Oceľové spojovacie prvky s jemne lesklou povrchovou úpravou sa budú skvele hodiť do glamour kúpeľne a oceľovo-matné zapínanie je ako stvorené pre milovníkov jednoduchosti. Veľkosť, tvar a typ upevnenia je možné zvoliť individuálne pre projekt.

Použitie bodovo uchyteného skla

Najčastejšie sa bodové upevnenie používa v kúpeľniach. Ďalším riešením je použiť bodovo uchytené sklo ako balkónové alebo vnútorné zábradlie. Môžu byť ľahko použité pre vonkajšie konštrukcie a pre sklenené dvere.

Zdroj foto: pabmap / Shutterstock.com

5/5 - (2 votes)
5/5 - (2 votes)