Biele kuchyne sú moderné a nadčasové

S bielou kuchyňou nič nepokazíte. Neutrálne biely odtieň dodáva jedinečnú vlastnosť a to je prispôsobenie sa akémukoľvek štýlu, ktorom je interiér zariadený. Biela tvorí veľmi dobrý základ pre dokupovanie doplnkov, textílií, spotrebičov a ďalších drobností, ktoré s ňou vždy zladíte. Zároveň zostáva nadčasová a len tak ľahko nezovšedne. Ak by ste časom potrebovali zmenu, tak bude stačiť ak vymeníte úchytky či obmeniť štýl doplnkov a kuchyňa hneď získa iný nádych.

Biela kuchyňa

Bielu kuchyňu dnes nájdete v ponuke prakticky všetkých kuchynských štúdií. Nájdete ju v matnej aj lesklej farbe a zároveň aj v modernom alebo retro štýle. Nemusíte mať teda obavy o to, že biela bude pôsobiť sterilne. Kuchynskú zostavu môžete oživiť nápadito vyriešeným priestorom na stene za pracovnou doskou.

Nie je biela ako biela

  • Biela môže byť v rôznych odtieňoch – od snehovo bielej až po slonovinovo bielu
  • Biela sa dobre kombinuje s ostatným zariadením a doplnkami kuchyne
  • Biela je nadčasová – táto farba nikdy neomrzí
  • Počítajte s náročnejšou údržbou pohľadových plôch
Moderná biela kuchyňa

Biela kuchyne rozdeľuje zákazníkov na dva tábory. Tí prví, neoblomní odporcovia, by ju v žiadnom prípade nechceli – zdá sa im studená a neosobná. Tí druhí, nadšení priaznivci, si kuchyňu bez bielej farby nevedia predstaviť – symbolizuje pre nich čistotu, sviežosť a nadčasovosť. Ako ste na tom vy?

Mýty o bielej kuchyni

  • Pôsobí studeno a sterilne? Čisto biela kuchyňa môže tento pocit vyvolávať, na druhú stranu vždy existuje možnosť farebnej kombinácie – biela nebude tak dominantná a harmonicky ju možno doplniť inou farbou.
  • Je náročná na údržbu a je na nej všetko vidieť? Je pochopiteľné, že sa nechcete stať otrokom svojho interiéru, ktorý by potreboval výrazne vyššiu starostlivosť. Preto dobre vyberajte povrchy – mali by byť odolné proti oderu a pamätajte na to, že matné povrchy sú k nečistotám náchylné oveľa viac než tie s vysokým leskom.
  • Časom biela farba stratí dojem čistoty? Áno, ak si kúpite kuchyňu z nekvalitných materiálov, biela farba čoskoro stratí svoju farebnú stálosť a nebude vyzerať pekne. Kuchyňu si kupujete na mnoho rokov a spravidla v nej trávite veľa času. Z toho dôvodu je rozhodne na mieste obklopiť sa kvalitnými materiálmi, ktoré aj po mnohých rokoch vyzerajú skvele.
  • Je to módna záležitosť a čoskoro vyjde z módy? Z módy vyšli pastelové farby, krikľavé farby, rôzne farebné vzory a strakaté kombinácie. Čo ale hrá vo všetkých módnych a dizajnových štúdiách prím je práve nadčasová biela farba, čo nám rozhodne potvrdí aj história bytovej architektúry.
Veľká biela kuchyňa