Tipy na lacné ubytovanie v malom byte

Veľa mladých ľudí počas svojich študentských rokov býva v garsónkach alebo obývajú iba jednu izbu v byte. A tak si musia zvyknúť na to, že ich jedna izba sa stáva súčasne spálňou, študovňou, obývačkou a často aj jedálňou. Ako však z tejto jednej izby dostať maximum?

Moderná garsónka

Pohovka namiesto posteľe

Posteľ v izbe dnes môžete nahradiť niekoľkými spôsobmi. Napríklad rozkladacou pohovkou, prípadne kreslom.  Záleží na tom, či ste v izbe sami alebo s partnerom. Môžete použiť klasickú pohovku, ktorú rozložíte, ale aj modernejšiu pohovku pohovku, ktorú len roztiahnete. Cez deň ju potom stačí iba prekryť prikrývkou alebo dekou. Vankúš a periny môžete schovať priamo do pohovky, alebo ich schováte do veľkej krabice a umiestnite pod pohovku.

Dnes sú ale veľmi obľúbené aj vyvýšené postele, ktoré ušetria hromadu priestoru.

Stôl a stoličky do malého bytu

Existuje veľa rozkladacích stolov, ktoré môžete roztiahnuť alebo zložiť podľa potreby. Nezaberajú teda príliš veľa miesta. Podobne sa dá ušetriť miesto aj so stoličkami pre prípadných hostí. Môžete si zaobstarať aj rôzne skladacie stoličky, ktoré môžete zastrčiť niekde za skriňu.

Optické zväčšenie izby

Ak máte v izbe alebo garsónke dosť miest, môžete priestor opticky rozdeliť. Napríklad pomocou závesov alebo aj nábytku. Skriňu alebo knižnicu môžete postaviť tak, aby napríklad zakrývala posteľ alebo naopak študijný kút. Ako efektná zástena môže slúžiť aj paravan.

Nejaká kvetina tiež nebude na škodu. Existuje veľa nenáročných kvetov, ktoré nepotrebujú často zalievať. Alebo si môžete zaobstarať nejaké umelé, ktoré dnes často od živých nerozoznáte. Samozrejme veľa dekorácií si môžete sami vytvoriť, ak popustíte uzdu vlastnej fantázii.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)