Lacné sedacie vaky

Kreslo alebo gauč už nie sú pre dnešných mladých ľudí moderné. Dnes sa predsa sedí na sedacích vakoch. Túto novinku nemusíte však ihneď odsudzovať, pretože vlastnosťami tohto sedacieho vaku môže byť prekvapený aj ten najväčší odporca tohto vynálezu. Sedacie vaky sú veľmi pohodlné a často sú odporúčané aj u fyzioterapeutov pre lepšie sedenie a ľubovoľné upravenie. Pozrime sa teda na sedacie vaky podrobnejšie.

Lacné alebo drahé?

Ak sa pozrieme na internet alebo do obchodu, tak nájdete moderné sedacie vaky v niekoľkých rôznych prevedeniach. Môžu byť veľké alebo malé, z príjemného materiálu, ale používajú sa aj umývateľné syntetické látky. Výplň môže byť iba z polystyrénových guličiek, ale využíva sa aj kombinácia molitanu a peny. Môžete si vybrať rôzne prevedenia, farby a tvary. Sedacie vaky nemusia byť len doplnok do detskej izby. Sú vhodné aj ako moderná súčasť obývacej izby a zábavu a pohodlie na nich nájdu aj dospelí ľudia.

Základným faktorom pri kúpe je výber z cenovej kategórie. Na trhu sú sedacie vaky od desiatok po stovky eur. Kvalitnejšie značkové sedacie vaky sa chvália jedinečným dizajnom a patentovaným tvarom a prevedením. Samozrejme pre niekoho môže byť vyššia suma zbytočne premrštená a tak môže uprednostniť lacnejšie varianty. Čo sa týka citeľného rozdielu v kvalite, tak niektoré produkty sú veľmi porovnateľné.

Medzi najobľúbenejšie produkty zo sedacích vakov patrí vak v tvare a dizajne futbalovej lopty. Na trhu nájdeme samozrejme aj iné vzory, ale vďaka obľube futbalu a aj príjemnému vzoru si získal produkt obľubu u všetkých fanúšikov tohto športu.

Vlastný sedací vak

Ak nechcete kupovať vrece z obchodu, tak si môžete vyrobiť vlastné. Na internete si môžete nájsť mnoho návodov, ako si vyrobiť vlastný sedací vak. Rozhodne sa nejedná o nič zložité a aj náklady sú často polovičné či tretinové. Čím viac vriec vyrobíte, tým viac ušetríme. Pre výrobu sú potrebné dva druhy látok, jedna musí byť silnejšia a odolná oteru a do druhej dáme granulát do sedacích vakov. Ten dôkladne uzavrieme. To všetko vložíme ešte do jednej látky a opäť uzavrieme. Po zľahnutí granulát doplníme a môžeme používať.

Sedacie vaky - veľkosti
5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)