Lacná a úsporná kuchynská linka

Plánujete novú kuchyňu a nechcete za ňu utratiť tisícky eur? Na kuchynskej linke dnes môžete ušetriť naozaj veľa bez toho, aby utrpela jej funkčnosť. Ak si dáte záležať na výbere, tak určite nájdete peknú kuchynskú linku podľa vašich predstáv.

Lacná kuchynská linka

Rozmery kuchynskej linky

Veľkosť kuchynskej linky závisí na priestore, ktorý máte k dispozícii. Zohľadnite tiež aj to, ako často varíte a koľko v kuchyni trávite času. Ak máte radi varenie alebo ste rodičia malých detí, tak pravdepodobne budete potrebovať priestornejšiu kuchyňa než sviatoční kuchári.

Optimálna dĺžka kuchynskej linky pre pohodlnú prácu sa pohybuje od 2,5 do 4 a viac metrov. Štandardná výška býva okolo 90 cm.

Kuchynský drez a veľkosť úložných priestorov

Ak máte umývačku, tak vám bude stačiť menší drez. Ak riad umývate v rukách, tak si doprajte priestrannejší drez s dostatkom miesta pre odkladanie. Ďalšou nevyhnutnosťou sú úložné priestory. Čím viac riadu a spotrebičov máte, tým viac skriniek využijete.

Rozloženie kuchynskej linky

Pri výbere kuchynskej linky myslite na to, aby ste mali všetko dôležité po ruke. Aby ste od miesta kde budete krájať suroviny nemuseli chodiť príliš ďaleko k sporáku, rúre alebo drezu.

Biela kuchynská linka

Materiál pracovnej dosky

Použitý materiál pracovnej dosky dokáže poriadne zahýbať s konečnou cenou kuchynskej linky. Dbajte na to, aby doska pôsobila elegantne a zároveň bola dostatočne odolná voči mechanickému poškodeniu. Obľúbené sú kamenné kuchynské dosky, prírodné drevo i nerez. Dobrú voľbu predstavuje aj lamino, ktoré je lacné a dá sa ľahko udržiavať čisté.