Kancelársky nábytok

Dnes je pri kancelárskom nábytku kladený dôraz predovšetkým na funkčnosť a dizajn. V kanceláriách trávime veľa času a tak najmä pri vývoji stoličiek došlo z hľadiska ergonómie a zdravého sedenia k značnému posunu vpred. Kancelársky nábytok sa vyrába väčšinou vo väčších sériach. Náš trh ponúka rôzne rady a typy kancelárskeho nábytku.

Kancelarsky nabytok

Ako vybrať správnu stoličku? Podľa toho kto na nej bude sedieť. Iná bude pre účtovníčku, iná pre riaditeľa firmy. V každom prípade sa poraďte s odborníkmi a stoličku si dobre vyskúšajte. Kancelárska stolička musí umožniť nastavenie základných funkcií – výšky sedadla a operadla. Poťahový materiál musí byť priedušný a ľahko udržiavateľný. Konštrukcia sa väčšinou vyrába z plastu a kovu. Dôležitý je kríž a kolieska. Kovový bude mať dlhšiu životnosť a menšie nároky na údržbu. Pri kolieskach si môžete vybrať priemer a prevedenie. (Tvrdé – na koberec, mäkké – pre parkety a tvrdé podlahy).

Pracovné stoly

Praktické sú výškovo nastaviteľné stoly, kde môžete podľa potreby nastaviť výšku pracovnej dosky. Pri niektorých typoch systémy dovoľujú aj naklopenie pracovnej dosky do niekoľkých polôh.

Farby

Trend uprednostňuje nábytok svetlý a vzdušný. Poťahové látky sú vo veselších odtieňoch a tak nám v kanceláriách prevláda sviežosť, ľahkosť a s tým spojená dobrá nálada. V materiáloch vládne kombinácia dreva a kovu.