Drevená podlaha do kuchyne

Na podlahu do kuchyne sa dá využiť mnoho materiálov ako sú dlaždice, linoleum, laminátové podlahy, poprípade koberec (ten je najmenej vhodná podlahová krytina). Dnes by sme sa chceli zamerať na drevenú podlahu do kuchyne. Postupom času totiž mnoho ľudí dôjde k záveru, že práve moderná kuchyňa a drevená podlaha idú skutočne dohromady.

Moderná kuchyňa s drevenou podlahou

Dôvody pre drevenú podlahu

Prvým dôvodom je predovšetkým prepojenie jedálenskej časti, obývačky a kuchyne. Týmto sa dá docieliť, že aj zdanlivo malá kuchyňa dostane ráz a vzhľad oveľa väčšej kuchyne. Priestor kuchyne nie je presne stanovený a vymedzený. Podlaha z jedného druhu materiálu navodí pocit “nekonečna”.

Drevená podlaha (ak je kvalitná) vydrží rovnako dlho ako iné podlahové krytiny. Navyše drevený vzhľad prináša nielen do kuchyne, ale do celej obývacej časti pocit tepla a pohody. Ak sa budete rozhodovať, či zvoliť masívne drevo (parkety) alebo laminátovú podlahu, tak vedzte, že dnes viac ako estetika hrajú hlavnú rolu peniaze. V hobby marketoch dnes nájdete desiatky druhov laminátových podláh, avšak masív bude vždy originál a vydrží oveľa dlhšie.

Drevená podlaha v kuchyni

Kombinácia podlahy s kuchynskou linkou

Pri drevených podlahách by ste tiež mali myslieť na vhodnú kombináciu s kuchynskou linkou. Ak máte drevenú kuchynskú linku, tak by sa vám mohlo stať, že priestor “prekombinujete” jedným druhom materiálu a priestor stratí na svojej kráse. Preto sa drevená podlaha najčastejšie kombinuje s rovnými (lesklými alebo matnými) plochami kuchynskej linky. V tejto kombinácii totiž vynikne ich krása.

Rozhodnutie či zvoliť drevenú podlahu do kuchyne je na každom z vás. Pri voľbe podlahy sa zamyslite aj nad prepojením miestností a využitím kuchyne. Ak prepojíte obývačku s kuchyňou, tak vymažete zažitú hranicu, že je klasická kuchyňa určená hlavne pre ženy.

5/5 - (2 votes)
5/5 - (2 votes)