Aj malé sťahovanie vie narobiť problémy, ako sa im vyhnúť?

Pri veľkom sťahovaní sa väčšinou obraciame na sťahovaciu firmu, pretože je to jednoduchšie, ako sťahovať svojpomocne. Oplatí sa to aj pri malom sťahovaní? Niektorí ľudia by namietali, že nie, lebo malé sťahovanie vie človek zvládnuť aj sám. Každý predsa zvládne v rukách preniesť pár vecí a naložiť ich do kufra osobného automobilu. V takom prípade je to pravda.

Sťahovanie nábytku a krabíc

No aj menšie sťahovanie vie veľmi ľahko narobiť problémy. Keď ide o sťahovanie hoci len jednej veci, ktorá je však objemná a ťažká, náročnosť rastie.

S takým gaučom alebo chladničkou si človek len ťažko poradí sám.

Ako sa vyhnúť problémom malého sťahovania?

Najčastejší problém je ten, že ľudia malé sťahovanie podcenia. Myslia si, že nebudú sťahovať príliš veľa vecí, až kým ich nemajú pokope. Zrazu zistia, že je ich veľa a vymyká sa im to z rúk.

Prípadne zistia až v procese sťahovania, že daná vec je príliš objemná a ťažká. Osobné auto kapacitne nestačí a je potrebné zháňať dodávku. A často aj pomocníkov pre pomoc s manipuláciou.

Na začiatku je teda dôležité mať dôsledný plán. Spravte si poriadnu inventúru a objemné veci si pre istotu aj premerajte. Aby ste zistili, či sa zmestia do vášho auta, alebo budete potrebovať objednať väčšie vozidlo.

Ďalším problémom je tiež to, že aj keď ide o malé sťahovanie, zaberá to dosť času. Postup sťahovania je takmer stále rovnaký, či už sťahujete len pár vecí, alebo celý byt.

Menšie sťahovanie v Bratislave

Najviac času zaberá príprava, nie odvoz. Je teda iba malý rozdiel, či zaplníte vozidlo len z polovice, alebo doplna.

Ak sťahujete svojpomocne, je len na vás za akú dobu to zvládnete. Treba počítať aj s rezervou, pretože hocičo sa môže predĺžiť alebo pokaziť.

Sťahovacia firma sa postará aj o malé sťahovanie

Sťahovacia firma ponúka komplexné služby. Môžete sa na nich obrátiť, aj keď potrebujete presťahovať len jednu vec.

Nemusíte sa báť, že zaplatíte ako za sťahovanie domu. Cena závisí vždy len od vykonanej práce. Logicky je teda malé sťahovanie lacnejšie. Uvážte, či sa vám neoplatí zbaviť sa starostí a ušetriť si svoj čas tým, že sa obrátite na profesionálov. Viac informácií nájdete na www.stahovanie-golem.sk

Malé sťahovanie - Golem